• Profil školy

•         Poslaním našej školy je poskytnúť základné vzdelanie každému žiakovi s dôrazom na rozvoj jeho osobnosti, na prepojenie a uplatniteľnosť naučeného so skutočným životom, s dôrazom na výchovu morálneho, zodpovedného človeka vychovaného v duchu porozumenia a tolerancie, ochotného sa ustavične vzdelávať, riešiť problémy a tvorivo k nim pristupovať. Výsledkom nášho snaženia má byť vzdelaný, tvorivý, sebavedomý žiak so zodpovedným správaním.

Úspech jednotlivca v dnešnej spoločnosti vo veľkej miere záleží na jeho schopnosti vedieť sa učiť a vedieť kriticky hodnotiť zväčšujúci a meniaci sa objem informácii a tiež jeho charakter závislý na meniacej sa realite. Škola zohráva v príprave na život dôležitú úlohu a nevyhnutnou súčasťou tejto prípravy by mala byť podpora a rozvoj schopností nezávislého myslenia, prijímania samostatných rozhodnutí a zodpovednosti za ne, schopnosti vyjadriť vlastný názor, rešpekt voči názoru iných a v neposlednom rade otvorenosť voči učeniu sa počas celého života.

Škola ponúka učebný program, sústavne zvyšuje úroveň výchovno-vzdelávacieho procesu a vytvára podmienky na jeho naplnenie. Naše ciele v systéme výchovy a vzdelávania spočívajú na týchto atribútoch: znalosť, odbornosť, kvalita vzťahov, tvorivosť, napredovanie každého jednotlivca, pozitívna pracovná klíma. Harmónia, tolerancia a súlad môžu posunúť kvalitu školy dopredu. Chceme byť aktívnou vzdelávacou inštitúciou, v ktorej podstatou je silný vzťah spolupráce, miestom kde tvorivosť nebude tlmená alebo stagnujúca, ale stimulovaná a bude podporovať vývoj.

Myšlienky týkajúce sa modernizácie vyučovania sú u nás aktuálne a opodstatnené. Zmena pedagogického myslenia sa prejavuje v inovatívnych formách a metódach, v prístupe k žiakom, v celkovom chápaní vyučovacej hodiny. Tá už nie je len miestom monológu učiteľa, ale dynamickým vzdelávacím prostredím, kde má žiak možnosť pýtať sa, svoje myšlienky vyjadrovať, navrhovať, prezentovať. Predmetové komisie sa stali miestom, kde sa učitelia informujú o nových formách a metódach práce, inšpirujú sa, prezentujú projekty, ktorých cieľom je modernizácia vyučovacieho procesu.

Napĺňať túto víziu školy sa budeme snažiť spoločne dobrou tímovou prácou. Učiteľ je hlavným nositeľom zmien. Učiteľ tvorivý, kreatívny, odborne zdatný, iniciatívny, ktorý je spolutvorcom dobrej sociálno-psychologickej klímy nielen v triede, ale aj v škole a v učiteľskom zbore.

Silné stránky školy

• veľmi dobré výsledky vo výchovno-vzdelávacom procese
            • tradícia školy, dobré meno – 30 rokov vzniku školy
            • kvalitné výsledky žiakov v monitore, výborné výsledky v súťažiach