• Koordinátor pre žiakov

• Špeciálny pedagóg

Mgr. Ingrid Bančanská

Konzultačné hodiny pre žiakov a rodičov

PONDELOK  13:30 - 14,30 hod.
            (po dohode s rodičmi ktorýkoľvek iný deň a čas)

Kontakt:

Nájdete ma v každý všedný deň v priestoroch školy resp. v rámci konzultačných hodín v kabinete špeciálneho pedagóga / na poschodí pri zborovni/ .

e-mail : ibancanska@azet.sk

mobil :     0918 49 59 03

Na ZŠ, Bernolákova ulica pracujem ako špeciálny pedagóg od školského roka 2014 / 2015.

Špeciálny pedagóg nie je asistentom učiteľa pre začleneného žiaka.

Čo znamená integrácia - začlenenie?

Znamená včlenenie, zaradenie znevýhodneného žiaka do triedy bežnej základnej školy. Môže sa uskutočniť až po špeciálno-pedagogickom a psychologickom vyšetrení v daných poradenských zariadeniach, kde na základe výsledkov odborníci navrhnú začlenenie. Rozhodnutie o prijatí žiaka, ako začleneného do základnej školy, vydáva riaditeľ školy na základe písomnej žiadosti zákonných zástupcov a písomného vyjadrenia poradenského zariadenia. Žiak sa stáva „žiakom so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami“. Následne sa s diagnózou a prognózou žiaka oboznámia všetci kompetentní vyučujúci. Úlohou triednych učiteľov a špeciálneho pedagóga je vypracovať pre žiaka Individuálny výchovno-vzdelávací program a plán,  pričom učebné osnovy a výchovné postupy sú prispôsobené ich potrebám.