• ITakadémia

• Učebňa IT ScienceLab (SciLab)

• V minulom školskom roku pracovalo v našej škole mnoho rôznorodých krúžkov. Zapojili sa do nich žiaci všetkých ročníkov. Viac krúžkov bolo takých, v ktorých mali žiaci možnosť využiť svoje vedomostí a zručností v oblasti využívania moderných technológií a počítačov. Jeden z nich viedoli učiteľia informatiky Ing. Stanislav Petro a učiteľka Mgr. Anna Tomčíková.

Vďaka týmto krúžkom v poobedňajších až večerných hodinách sa dokázali žiaci pripraviť na rôzne počítačové súťaže (Ibobor, Vševedko, iné).V tomto školskom roku si môžu žiaci vybrať z niekoľkých rôznych počítačových krúžkov. Veríme, že zo strany žiakov bude záujem aj o počítačový krúžok pod vedením Ing. Stanislava Petra a Mgr. Anna Tomčíková, ktorý žiakom pomôže pri rozvíjaní algoritmického myslenia a pri tvorbe zaujímavých programov, web stránok, ale aj pri zabave a to hrania hier ale aj skladanie stavebnic Lego Mindstorms Nxt2 a EV3.

Ponuka krúžkov v ramci IT Akadémie  v šk. roku 2019 / 2020

Robotika 2. stupeň (internet, 3D Tlačiareň, programovanie a tvorba robotov)  (vedúci krúžku: Ing.Stanislav Petro, Streda 14:00 - 16:00)

Záujmový útvar IT Akadémia 3D robotika - (vedúci krúžku: Ing.Stanislav Petro, Utorok 14:00 - 15:00)

Koncept  krúžku  zameraný na programovania robotov, programovania mobilných a iných aplikácií, elektroniku. Činnosť zameraná na 3D modelovanie objektov vo voľne dostupnom softvéri ako aj na aplikáciu IT do matematiky, prírodných a technických vied s využitím IT ScienceLab. Témy krúžku  prispôsobované aktuálnemu záujmu. Obsah bude prehodnocovaný počas jednotlivých aktivít projektu.

Hravo na PC 1. stupeň (internet, hry) (vedúci krúžku: Mgr. Anna Tomčíková, Utorok 14:00 - 16:00) https://zsbervv.edupage.org/text/?text=teachers/16625&subpage=2#gallery/1