• ŠKD

• Podujatia 2016/2017

• SEPTEMBER 2016 - celoklubové akcie

Čarovné kriedy

Akoby čarovným prútikom sa zmenil predný prestávkový dvor našej školy. Deti z nášho školského klubu ho vymaľovali farebnými kriedami. Množstvo rozprávkových bytostí, zvieratiek kvetov, dopravných prostriedkov a jesenných variácií mohli obdivovať nielen deti, ale aj ich rodičia.

Kyslíková dráha

,,Jeseň pani bohatá, farbí zore do zlata..."                                                                                                                                                                            Krásne jesenné počasie vylákalo naše deti 2., 4., a 5. oddelenia do prírody, aby sa nadýchali čerstvého vzduchu. Trochu unavení, ale  sveľkým odhodlaním a radosťou plnili dané úlohy. Pritom si zašportovali, zasúťažili, zahrali sa a získali aj vedomosti z prírody. Takto  príjemne stráveé popoludnie zanechá v deťoch tie najkrajšie spomienky.

NOVEMBER 2016

UCHAĽÁK

,,My sme smelí prváci, múdre hlávky máme. S písmenkami, s číslami do boja sa dáme. Čítania sa nebojíme, s počtami si poradíme. Všetko sa nám podarí, keď si zaspievame.“ A veru si aj zaspievali, zatancovali a zasúťažili. Dňa 18. novembra v piatok popoludní sa stali právoplatnými členmi školského klubu detí.. S uškami na hlavách a s pamätnými listami v rukách sa mohli hrdo popýšiť  pred svojimi rodičmi a staršími kamarátmi. Držme im palce, aby to, čo v ,,Sľube zajačika prváčika“ sľúbili, aby aj dodržali.

JANUÁR 2017

Zimné radovánky

Tohtoročná zima priniesla veľa starostí dospelým, no veľa radostí deťom. Náš školský dvor bol prikrytý obrovskou bielou perinou, v ktorej sa dosýta vyšantili naši klubkáči. Snehuliaci, bunkre, hrady, tunely, to všetko zdobilo okolie školy. Bolo že to radosti. Želáme si, aby nám ten sneh vydržal čo najdlhšie.

FEBRUÁR 2017

Fašiangy

Čas zabav, plesov, karnevalov. V stredu 1. 2. 2017 si štvrtáci zo 6. oddelenia spestrili popoludnie. V krásnych maskách si zatancovali, zasúťažili a zabavili sa dosýta. Posedeli si pri keksíkoch, horúcej čokoláde a čaji.

Aktivity 1. oddelenia

Radi šantíme. To sme my - 1. oddelenie.

Keď si vymýšľam...

Detskej fantázii sa medze nekladú – to sa potvrdilo aj v piatok – 24. februára popoludní. Deti zo ŠK sa zahrali na ,,vymýšľajkov“. Vymysleli a napísali krásne príbehy, ktoré odprezentovali pred publikom ostatných detí. Všetkých zaujali nielen  krásne príbehy, ale aj pekné vystúpenie známej dvojice Cuky a Luky v podaní Hanky a Danky. Všetci tvorcovia príbehov boli ocenení diplomom a sladkosťou. Prajeme našim deťom, aby mali veľa tvorivých nápadov a tešíme sa na ich ďalšiu literárnu tvorbu.

MAREC 2017

Z rozprávky do rozprávky

Sme veľmi radi, že v dnešnej pretechnizovanej dobe deti siahajú po knihe. Svojimi vedomosťami dokázali, že im kniha nie je cudzia. Preniesť sa do rozprávkovej ríše a vcítiť sa do rozprávkových postáv – to sa podarilo deťom zo ŠK 30. – 31. 3. 2017 na akcii ,,Z rozprávky do rozprávky“.  Mali možnosť zdramatizovať jednu z najznámejších rozprávok, priradiť  hlavné postavy k jednotlivým rozprávkam, poskladať text z úryvku a vo vedomostnom kvíze určiť správnu odpoveď – všetko zvládli hravo a s ľahkosťou. Čo si priať na záver. Nech naše deti kniha sprevádza po celý život, aby v nej našli radosť a potešenie.

APRÍL 2017

NAŠI NAJ...

Toľko talentov na jednom mieste sa nevidí každý deň. V piatok – 28.apríla sa to v CVČ stalo skutočnosťou. Deti zo ŠK prezentovali svoj talent v speve, tanci, recitácii, kreslení, či v hre  na hudobný nástroj. Výborné výkony 32 súťažiacich ,,dostali do varu“ všetkých prítomných divákov. Porota nešetrila chválou a vyzdvihla ich odvahu prezentovať svoj talent. Každý súťažiaci bol odmenený diplomom a medailou, lebo veď zvíťazili všetci. Ďakujeme im za krásny umelecký zážitok.

MÁJ 2017

Zlaté vajíčko

Kto by nechcel mať doma takú sliepku, ktorá by znášala zlaté vajíčka. No môže  nastať problém vtedy, keď sa vyliahne namiesto sliepočky kohútik, ktorý vajcia neznáša. Nad klamstvom zvíťazila skutočná láska a kamarátstvo.  V utorok – 9. 5. navštívili náš školský klub detí  herci Prešovského divadla. Veselé pesničky a výborné výkony hercov vyburcovali všetky deti k dobrej nálade. Odmenou bol potlesk a príjemný umelecký zážitok.

Beseda na tému šikanovanie

Šikanovanie je v dnešnej dobe aj medzi deťmi často spomínané slovo. Hovorovo  povedané - prenasledovanie, preháňanie, týranie. Ak sa nezistí v začiatkoch, môže sa to stupňovať. Je zaujímavé, že sa to prejavuje už medzi malými deťmi a prerastá až do dospelosti. Veľmi dôležité je o týchto veciach nemlčať, zveriť sa kamarátom, rodičom, učiteľom a známym. Keďže to nemôžeme zanedbať a prevencia je veľmi dôležitá, pozvali sme si do školského klubu detí  na pomoc príslušníčku polície, kap. Mgr. Martinu Andrekovú. Veľmi zaujímavou formou vysvetľovala deťom, čo je šikana, ako sa majú v určitých situáciách zachovať, čo  majú robiť.

BRIGÁDA

Záleží  vám na prostredí, kde žijete, bývate, trávite svoj voľný čas a Chodíte do školy? Berte si príklad od deti z Školského klubu, ktoré nezaháľali a vyčistili okolie školy od odpadkov a iných nečistôt. Ukázali, že práca im nie je cudzia a verme, že budú príkladom aj pre ostatné deti.

JÚN

Deň detí

MDD – najkrajší sviatok našich detí. Radosť, dobrá nálada, veselé pesničky a krásny temperamentný tanec. To všetko spolu zažili deti zo školského klubu v slnečné popoludnie. popoludnie.                                                                                           Dosýta sa vytancovali a pokračovali kreslením farebnými kriedami na chodník. Netrvalo dlho a chodník sa zmenil na pestrý rozprávkový koberec plný obrázkov postavičiek z rozprávok, zvieratiek, hradov, kočov, áut, vesmírnych bytostí, kvietkov, vtákov a srdiečok. Úsmev na tvárach a radosť detí prezrádzali, že sa im to popoludnie  na svoj sviatok veľmi páčilo.