• Projekt Comenius

• Popis predloženého partnerstva

Cieľom partnerstva bude podporovanie všetkých účastníkov projektu pri rozvíjaní väčšej informovanosti a schopnosti diskutovať a podporovať medzikultúrne vzťahy.

Bude to vykonávané formou virtuálneho filmu a mediálnym spôsobom. Počas dvojročného projektového cyklu účastníci budú vytvárať film, v ktorom v hlavnej úlohe vystúpi moderný hrdina 21. storočia – moderná legenda, ktorá vidí všetkých našich hrdinov, pracujúcich spoločne, stimulovaných modernou technológiou. Hrdina (ovia) bude (ú) mať moderné črty ako sú odvaha, ambícia, rozhodnosť, boj za spravodlivosť. Pri rešpektovaní a oslavovaní medzikultúrnej rozmanitosti, projekt bude rozšírením porozumenia účastníkov ako rozdielov, tak aj základov (podstaty), ktoré nás všetkých spájajú (zjednocujú). Partnerstvo bude podporovať tímovú prácu, dôležitosť rozhodovania a jeho dopad na projekt, ako aj zodpovednosť za novo založenú „filmovú spoločnosť.“ Školské aktivity budú vyzývať účastníkov projektu na zisťovanie toho, akú oblasť a krajinu každá účastnícka škola ponúkne a tiež dá šancu ostatným na štúdium podobností a odlišností v našich príslušných legendách. Rozhodli sme sa využiť médium  legiend na zistenie spoločných hodnôt a atribútov. Počas dvojročného partnerstva, účastníci budú zapojení do rozličných aktivít, od výroby a výmeny odlišných materiálov ako sú brožúry, prezentácie a filmy z príslušnej oblasti a tradícií účastníkov, po rozhodnutie a výber loga pre filmovú spoločnosť, ako aj návštev partnerských škôl.

Projekt vybaví našich mladých ľudí nevyhnutnými životnými zručnosťami, ktoré budú trvať celý život. Komunikačný jazyk bude angličtina, ale zdroje projektu budú pripravované rodnými jazykmi zúčastnených krajín.

Ciele a stratégia partnerstva

Pracovný program je navrhnutý tak, aby:
            - poskytol študentom a učiteľom príležitosť skúmať ostatné krajiny a kultúry prostredníctvom prípravy, delenia sa a diskusie o materiáloch, potrebných k projektu a návštevou a hosťovaním partnerov zúčastnených inštitúcií.
            - zvýšil jazykové povedomie vrátane nielen angličtiny, ale tiež zameraním sa na menej používané jazyky (český, slovenský, galský a waleský),
            - dal študentom príležitosť na používanie IKT rôznymi spôsobmi na cieľavedomú a významnú komunikáciu,
            - na ďalší rozvoj vnímania európskeho občianstva študentmi,
            - dal študentom reálne zážitky a príležitosť komunikovať s novými priateľmi, zvyšoval motiváciu, obzvlášť v IKT, gramotnosti a rozvoji kreativity,
            - pre učiteľský zbor – získať pohľad na odlišné pedagogické prístupy počas návštevy zúčastnených inštitúcií.
            - pre študentov a učiteľský zbor – zoznámiť sa s odlišnými školskými systémami a odbormi vzdelania,
            - povzbudil účasť študenta a učiteľa a ich jednanie.

Tieto ciele dosiahneme realizáciou rôznych aktivít plánovaných na dvojročné obdobie

Realizácia partnerstva
            Rozdelenie úloh

Koordinátor projektu: Francúzsko
            Koordinátor IKT: Česká republika
            Média: Turecko
            Hodnotenie: Wales
            Rozširovanie: Írsko
            Pedagogické záležitosti: Slovensko

Ysgol Glan y Mor,Burry Port, ROYAUME-UNI: Site du collége. Situation géographique.

Strední škola gastronomie a služeb, Prerov, REPUBLIQUE TCHEQUE. Site du lycée. Site de la ville.

Coláiste Pobail Setanta, Dublin, IRLANDE.Site du lycée. Situation géographique.

Rekabet Kurumu Anadolu ?mam Hatip Lisesi, Adiyaman, TURQUIE. Site du lycée. Situation géographique.

Základná škola Ul. Bernolákova 1061, Vranov nad Toplou, Vranov nad Toplou, SLOVAQUIE. Site du lycée. Situation géographique.