• Koordinátor pre žiakov

• Plán činnosti

• Plán činnosti špeciálneho pedagóga - priebežná činnosť v rámci celého školského roka:

Spolupráca s učiteľmi

• spolupracuje s triednym učiteľom a ostatnými vyučujúcimi pri tvorbe individuálneho vzdelávacieho programu.
            • priebežne konzultuje s triednymi učiteľmi o zvolenom postupe a napredovaní žiaka v učebnom procese
            • spolupracuje s výchovným poradcom pri zjednocovaní výchovných vplyvov na individuálne začleneného žiaka
            • poskytuje učiteľom vzdelávajúcim individuálne začleneného žiaka odporúčanú odbornú literatúru.

Práca so žiakmi

• individuálne konzultuje so začlenenými žiakmi
            • zúčastňuje sa na zápise nových prvákov

Spolupráca s rodičmi

• v dohodnutom termíne individuálne konzultuje a informuje rodičov individuálne začleneného žiaka
            • spolupracuje s rodičmi detí s ŠVVP pri tvorbe individuálneho výchovno-vzdelávacieho programu

Spolupráca so špecializovanými poradenskými zariadeniami

Centrum pedagogicko – psychologického poradenstva a prevencie Vranov nad Topľou

CŠPP Budovateľská ulica 1309 Vranov nad Topľou

CŠPP M. R. Štefánika 140 Vranov nad Topľou

ŠPP pri ZŠ pre nevidiacich a slabozrakých Levoča

Špeciálny pedagóg

• sprostredkúva prepojenie školy s odbornými zariadeniami, ktoré sa zaoberajú starostlivosťou o deti, poskytuje metodickú a informačnú pomoc pedagogickým pracovníkom školy, žiakom a ich zákonným zástupcom pri riešení výchovných a vzdelávacích problémov formou konzultácií.
            • zabezpečuje správne vyplnenie prihlášok  na psychologické a špeciálno-pedagogické vyšetrenie
            • zakladá, vedie, triedi a aktualizuje dokumentácie k jednotlivým žiakom so špeciálnymi výchovno – vzdelávacími potrebami.
            • v prípade potreby zabezpečuje pomôcky deťom so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami (tabuľky a pod.)
            • buduje špeciálnopedagogickú knižnicu, pripravuje a zhromažďuje materiály pre prácu  s deťmi (pracovné listy, cvičenia a pod.).