• Výchovný poradca

• Testovanie 9/2013

• Dňa 13. marca 2013 (streda) sa uskutoční celoslovenské testovanie žiakov 9. ročníka základných škôl okrem žiakov s mentálnym postihnutím. V tomto školskom roku budú žiaci písať testy v nasledovnom poradí:

• matematika
            • slovenský jazyk a literatúra

Povolené pomôcky: kalkulačka, rysovacie pomôcky, modré alebo čierne guľôčkové pero.

Náhradné testovanie: sa uskutoční 26. marca 2013 (utorok), zúčastnia sa ho len tí žiaci, ktorí sa z objektívnych dôvodov nemohli zúčastniť testovania v hlavnom termíne. Náhradné testovanie sa bude realizovať v krajských mestách v školách, ktoré určí príslušný krajský úrad v spolupráci s NÚCEM.

Za prípravu a metodické riadenie priebehu testovania zodpovedá NÚCEM. Za organizačné zabezpečenie testovania zodpovedá riaditeľ školy. Kontrolu objektivity testovania vykonajú zamestnanci Štátnej školskej inšpekcie, krajských školských úradov a členovia rád základných škôl. Krajské školské úrady s cieľom zvýšiť objektivitu priebehu testovania poveria úlohou nestranných pozorovateľov učiteľov základných a stredných škôl.

Ďalšie dôležité informácie získate na www.nucem.sk.

Potrebné informácie : (klikni pre zväčšenie)