• Amavet klub pri ZŠ Bernolákova

• Základný popis

• Náš Amavet klub 964 pri ZŠ Bernolákova patrí pod občianske združenie AMAVET.

AMAVET s celoslovenskou pôsobnosťou združuje na dobrovoľníckej báze viac ako 4000 členov.

AMAVET ako jediná organizácia v SR máme oprávnenie nominovať nádejných mladých vedcov na najprestížnejšie svetové súťaže. Aj naši žiaci sa zúčastnili medzináronej súťaže v robotike - RoboCup Europa v Chorvátsku.

Členskú základňu tvoria deti základných a stredných škôl, ktorým sa po školskom vyučovaní systematicky venujú stovky dobrovoľníkov z radov pedagógov, vedcov a rodičov, ale aj študenti slovenských a zahraničných univerzít. Dobrovoľníkom poskytujeme podporu formou certifikovaných školení na prácu s mládežou.

Od založenia v roku 1990 je cieľom AMAVET vytvárať podmienky pre rozvoj prírodovednej, technickej a digitálnej gramotnosti detí. Vytvorili sme systém neformálneho vzdelávania detí od útleho veku až za maturitu.

V kluboch nám odrástli desiatky tisíc detí. Z niektorých sa stali renomovaní vedci, všetkým sme však pomohli nájsť svoje silné stránky, vštepili potrebu celoživotného vzdelávania a hodnotový rebríček pre úspešný život.

Sledovaním aktuálnych trendov a požiadaviek spoločnosti prinášame do výchovy a vzdelávania množstvo inovácií. Lídrom neformálneho vzdelávania na Slovensku sme sa stali vďaka viac ako 30 ročnej systematickej práci.

Náš Amavet klub pri ZŠ Bernolákova sa zameriava na prepojenie informatiky a robotiky s vedeckými a školskými projektami. Naším prioritným cieľom je STEM vzdelávanie. A to všetko s veľkou podporou vedenia školy, ktoré nám vytvára skvelé podmienky na náš rozvoj.