• Kariérový poradca

• Harmonogram prijímacieho konania 2020/2021

Termíny sú aktualizované podľa Rozhodnutia MŠVVaŠ

zo dňa    04. januára 2021 a 26. januára  2021

1. Termín na zverejnenie podmienok prijatia na štúdium v strednej škole na štúdium v odboroch vzdelávania stredných škôl, ktoré vyžadujú overenie špeciálnych schopností, zručností alebo nadania a v ostatných odboroch vzdelávania stredných škôl, je do 26. februára 2021. – Kritéria prijímacieho konania

2. Termín odovzdania prihlášok  riaditeľovi základnej školy je pre všetky odbory vzdelávania do 8. apríla 2021.

3. K prihláške sa vyžaduje potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti žiaka, len ak ide o nasledujúci  študijný odbor alebo o učebný odbor:

- 2275 H hutník

- 2433 H obrábač kovov

- 3661 H murár

- 3663 H tesár

- 3684 H strechár

- 3762 H železničiar

- 4575 H mechanizátor lesnej výroby

- 5371 H sanitár

- Všetky študijné zdravotnícke odbory skupiny 53 na stredných zdravotníckych školách

- 8227 Q tanec

- 9245 M ochrana osôb a majetku

4. Prijímacie konanie na stredné školy

Prijímacie skúšky na vzdelávanie v stredných školách na školský rok 2021/2022 sa uskutočnia

1. kolo prijímacích skúšok

• v prvom termíne 3.mája 2021 a podľa potreby vzhľadom na počet uchádzačov aj 4.mája 2021,
            • v druhom termíne 10.mája 2021 a podľa potreby vzhľadom na počet uchádzačov aj 11.mája 2021.

Talentové skúšky- Overenie špeciálnych schopností, zručností alebo nadania  v rámci prijímacích skúšok na vzdelávanie v stredných školách sa uskutoční:

• v prvom termíne 5.mája 2021 a podľa potreby vzhľadom na počet uchádzačov aj 6. a 7.mája 2021,
            • v druhom termíne 12.mája 2021 a podľa potreby vzhľadom na počet uchádzačov aj 13. a 14.mája 2021.

Overenie špeciálneho nadania pre zimné športy v rámci prijímacích skúšok na vzdelávanie v stredných športových školách možno uskutočniť v termíne od 1. marca 2021.

5. Termín na rozhodnutie riaditeľa strednej školy o prijatí alebo o neprijatí žiaka na základe výsledkov prijímacieho konania a zverejnenie zoznamu uchádzačov podľa výsledkov prijímacieho konania na webovom sídle strednej školy alebo na výveske školy je do 20.mája 2021.

6 . Termín na doručenie rozhodnutia riaditeľa strednej školy o prijatí alebo o neprijatí žiaka na základe výsledkov prijímacieho konania zákonnému zástupcovi žiaka cez informačný systém základnej školy napr. EduPage, odoslaním naskenovaného tlačiva prostredníctvom e-mailu, poštou alebo do elektronickej schránky je do 20.mája 2021.

7.  Termín na doručenie potvrdenia o nastúpení žiaka na štúdium alebo potvrdenia o nenastúpení žiaka na štúdium strednej škole je do 25.mája 2021; potvrdenie sa doručuje cez informačný systém základnej školy (napr. EduPage), odoslaním naskenovaného tlačiva prostredníctvom e-mailu, poštou na adresu strednej školy alebo do elektronickej schránky strednej školy.

Spracovala: Ing. Helena Melníková,

kariérový poradca, ZŠ Bernolákova ul. 1061, Vranov nad Topľou