• 🌟𝐎𝐜𝐞𝐧𝐞𝐧𝐢𝐞 𝐄𝐍𝐓𝐄𝐑 𝐒̌𝐤𝐨𝐥𝐚 𝐩𝐫𝐞 𝐙𝐒̌ 𝐁𝐞𝐫𝐧𝐨𝐥𝐚́𝐤𝐨𝐯𝐚🌟

• Naša škola, vďaka tvrdej práci našich učiteľov z rôznych predmetov získala 𝐎𝐜𝐞𝐧𝐞𝐧𝐢𝐞 𝐄𝐍𝐓𝐄𝐑 𝐒̌𝐤𝐨𝐥𝐚. 😊

Je určené pre školy, ktoré excelujú v systematickom zapájaní STEM (Science, Technology, Engineering and Mathematic) projektov do svojho vzdelávacieho programu.Prostredníctvom spolupracujúcich organizácií nám bude poskytnutá nielen finačná podpora ale aj podpora v implementácii medzipredmetového vyučovania v podobe odborných workshopov a školení pre žiakov aj učiteľov, vzdelávacích materiálov a návodov. V rámci školy budú naši žiaci realizovať medzipredmetové aktivity a miniprojekty.Žiaci sa môžu tešiť aj na naše krúžky so zameraním na programovanie a stavbu robotov 🤖, kde sme v predchádzajúcich rokoch dosiahli veľmi pekné umiestnenia na súťažiach. Sme viac než len škola – sme komunita, ktorá podporuje a motivuje svojich členov k dosahovaniu ich cieľov.

Naše aktivity ENTER školy podporuje 𝐍𝐚𝐝𝐚𝐜̌𝐧𝐲́ 𝐟𝐨𝐧𝐝 𝐓𝐞𝐥𝐞𝐤𝐨𝐦 𝐩𝐫𝐢 𝐍𝐚𝐝𝐚́𝐜𝐢𝐢 𝐏𝐨𝐧𝐭𝐢𝐬 🤝

• 𝓝𝓸𝓿𝓮́ 𝓸𝓭𝓭𝔂𝓬𝓱𝓸𝓿𝓮́ 𝔃𝓸́𝓷𝔂 🤹‍♀️

• 🎳 Základná škola Bernolákova začala budovať oddychové zóny školy už v roku 2021 v rámci úspešného projektu "𝓜𝓸𝓭𝓮𝓻𝓷𝓮𝓳𝓼̌𝓲𝓪 𝓼̌𝓴𝓸𝓵𝓪" a od tej doby postupne stále modernizujeme a budujeme ďalšie v spoločných priestoroch školy, odborných učebniach a všetkých triedach 1. ročníka tak, aby sa naši žiaci cítili v priestoroch školy príjemne. 🙂🎲 V tomto školskom roku sme pre žiakov 2. ročníka otvorili ďalšie štyri novučičké oddychové zóny, ktoré budú využívať v Školskom klube detí i vo vyučovacom procese či ranných kruhoch s učiteľmi. 👍

• ✨ 𝐒𝐥𝐚́𝐯𝐧𝐨𝐬𝐭𝐧𝐞́ 𝐨𝐭𝐯𝐨𝐫𝐞𝐧𝐢𝐞 𝐬̌𝐤𝐨𝐥𝐬𝐤𝐞́𝐡𝐨 𝐫𝐨𝐤𝐚 𝟐𝟎𝟐𝟒/𝟐𝟎𝟐𝟓 ✨

• 🏫 Brány Základnej školy Bernolákova vo Vranove nad Topľou sa po letných prázdninách opäť dnes otvorili pre žiakov a škola ožila detskou vravou a smiechom.

🎉 Prvý deň nového školského roka je pre žiakov, ale i pre učiteľov výnimočnou udalosťou, ktorú sme spoločne oslávili slávnostným otvorením, kultúrnym programom v podaní našich žiačok a príhovorom riaditeľa školy Mareka Cerulu, primátora mesto Vranov nad Topľou Jána Ragana, predsedu rodičovskej rady Daniela Marcinčina i prezidenta HC Vranov Bulls Jirku Zemana.

4️⃣0️⃣ Pre ZŠ Bernolákova je to rovných 40 rokov od prvého symbolického zazvonenia a otvorenie brán školy. Bernoláčka, blahoželáme. 👏👏👏

🎈V tomto školskom roku sme na pôde našej školy privítali 825 žiakov, ktorým na prahu nového školského roka chceme popriať veľa síl a energie pri príprave na vyučovanie, mnoho študijných úspechov a pohodový nový školský rok 2024/2025 😉