• História školy

•                    Symbolické prvé zvonenie sa v Základnej škole na Bernolákovej ulici vo Vranove nad Topľou rozľahlo 3. septembra 1984. V tomto školskom roku sa začala písať história našej školy. Za tie roky tu pôsobilo vyše sto pedagogických pracovníkov, ktorí sa svojou prácou a osobným prístupom zaslúžili o dobré meno školy. V školskom roku 1984/85 - v prvom školskom roku histórie školy - sa na škole pod vedením Mgr. Pavla Butkovského, dvoch zástupcov riaditeľa školy p. Márie Horvátovej a Mgr. Jozefa Kurtyho a 35 pedagógov vzdelávalo spolu 742 žiakov (413 na 1. stupni a 329 na 2. stupni základnej školy). Objekt školy bol postupne zveľaďovaný a pri daní do užívania zastrešoval 24 tried, odborné učebne jazykov, matematiky, chémie, fyziky, biológie, hudobnej výchovy a dve telocvičňe. Časom pribudli posilňovňa, učebňa plavárne, ihriská, sauna, skleník a oddychovo-relaxačná zóna s kozubom.  Postupne sa zásluhou vedenia a učiteľov naša škola stávala najmodernejšou a najlepšie vybavenou školou okresu.