• Súčasnosť

• Základná škola Bernolákova ulica 1061 vo Vranove nad Topľou je plne organizovaná základná škola, ktorá v školskom roku 2022 / 2023 otvorila 32 tried so 789 žiakmi.

V školskom roku 2022/2023 vzdeláva žiakov 73 kvalifikovaných pedagógov - 49 učiteľov, 12 vychovávateliek, 3 katechéti a 2 športoví tréneri.

Poslanie školy

Poskytnúť takú úroveň výchovy a vzdelávania, ktorá by smerovala k výchove dobrého, múdreho, aktívneho a šťastného človeka. Vychovávať a vzdelávať žiakov - slobodných, zodpovedných, ochotných sa ďalej vzdelávať, ktorí budú schopní tvorivo a kriticky myslieť, riešiť problémy, ktorí dokážu vyjadriť ocenenie a uznanie.

Kolektív učiteľov je vekovo rôznorodý, všetci sa však snažia zachytávať nové trendy vo vyučovaní. Krédom celej školy je najmä kvalita vzdelávania: „Žiadny čas nie je premárnený, ak sa niečomu naučíš.“

Vedenie školy sa snaží udržiavať odbornosť pedagogického zboru a poskytovať všetkým zamestnancom pevné zázemie. Vytvárame prostredie, kde sa všetci svojím podielom zúčastňujeme na riadení a hľadaní vyššej efektívnosti práce.