• Čo ponúka naša škola

•    Náš Školský vzdelávací program s názvom Učíme pre život, učíme moderne a hravo má v podtexte myšlienku, ktorá sa dá vyjadriť jednoducho týmito slovami „.aby deti chodili do školy rady a aby ich škola dobre pripravila pre život ...“

Moderná európska škola, v ktorej sa žiak cíti dobre, využíva moderné technológie pri získavaní vedomostí a zručností, rešpektuje rozdiely a zvláštnosti, učí tímovej práci, dbá o výchovu morálneho, zodpovedného človeka vychovávaného v duchu porozumenia a tolerancie, ochotného vzdelávať sa, zdôrazňuje potrebu zdravého  životného  štýlu, pripravuje žiaka pre samostatný, plnohodnotný život s prihliadnutím na jeho možnosti, záujmy a schopnosti tak, aby v spoločnosti našiel uplatnenie a spokojnosť.

Proces výučby chápeme ako otvorený, do výučby presadzujeme nové motivujúce a efektívne metódy kooperatívneho učenia, projektového vyučovania, problémového vyučovania, vyučovania za využitia prostriedkov IKT, tímovú prácu. Taktiež chceme naďalej používať aj osvedčené metódy práce so zameraním na tvorivosť žiaka. V práci využívame také úlohy a problémy, ktoré vedú k vyhľadávaniu, selekcii, hodnoteniu a využitiu informácií a snažíme sa využiť bežné situácie zo života. Za základný prostriedok na zvládnutie učiva považujeme výbornú znalosť slovenského jazyka a  zvládnutie komunikácie v cudzom jazyku.

Naša ponuka:

- Športové triedy so zameraním na hokej
            - Stabilný, plne kvalifikovaný učiteľský zbor
            - Výuku cudzích jazykov (anglický, ruský a nemecký jazyk)
            - Výuku základov informatiky (projek Digiškola, IT Akadémia)
            - Bezproblémový a úspešný prechod na stredné školy. Úzka spolupráca s CPP.
            - Lyžiarsky výcvik (7.ročník), plavecký výcvik (5. ročník) a predplavecká príprava (3.ročník)
            - Výborné materiálno-didaktické vybavenie
            - Oddychovo-relaxačnú zónu s kozubom (využívaná na triednické hodiny a hodiny prírodovedného charakteru)
            - Veľkú pozornosť venujeme zapojeniu a príprave talentovaných žiakov do súťaží a olympiád