• Informatika

• WIFI EDU

• WiFi EDU na  ZŠ Bernolákovej bola zriadená bezdrôtová počítačová sieť WiFi EDU prostredníctvom jedného prístupového bodu. Dňom 01.04. 2013 je táto školská sieť aktívna a je možné ju využívať učiteľmi vo vyučovacom procese a študentmi k modernejšiemu spôsobu vzdelávania sa. Zriadenie prístupu do bezdrôtovej školskej siete WIFI EDU.

Pre študentov je táto sieť k dispozícií pri dodržiavaní podmienok jej používania. Záujemcovia o pripojenie do tejto školskej siete vyplnia dohodu o využívaní školskej bezdrôtovej siete na stránke http://www.zsbervv.sk v podstránke Informatika/WiFi EDU. Dohodu je nutné jedenkrát vytlačiť, vyplniť a priniesť do kabinetu INF/MAT administrátorovi (správcovi site).

Študenti našej školy majú možnosť pripojiť sa vlastnými notebookmi alebo inými zariadeniami do WiFi siete, ktorá bola vybudovaná v rámci projektu "Wifi na školách" spoločnosťou Slovak Telekom a.s.

Pre žiakov je určená sieť "EDU-student". Prístupové body sa nachádzajú na chodbách školy. Ak sa chcete prihlásiť ako používateľ bezdrôtovej siete je nutné vyplniť a podpísať vytlačenú dohodu o využívaní školskej bezdrôtovej siete.

Po doručení dohody do kabinetu informatiky bude študentovi vytvorené užívateľské konto s prístupovým menom a heslom, ktoré systém po akceptovaní doručí na e-mailovú adresu uvedenú v dohode.

Podmienky používania bezdrôtovej školskej siete WIFI EDU

• Školská sieť slúži výhradne na vzdelávacie účely.
            • V priebehu vyučovania je možné používať túto sieť žiakmi iba s výhradným súhlasom vyučujúceho.
            • Nie je dovolené súvisle sťahovať z internetu dáta a tým výrazne obmedzovať ostatných v rýchlosti pripojenia. Ak sa takéto počínanie zistí, bude študent bez upozornenia zo siete odpojený.
            • Je zakázané využívať sieť k prezeraniu a vyhľadávaniu informácií z nebezpečných a zakázaných lokalít Internetu.
            • Je prísne zakázané využívanie tejto siete k činnosti, ktorou by došlo k porušovaniu školského vnútorného poriadku, vyhlášok, predpisov a zákonov Slovenskej republiky.
            • Škola nezodpovedá za stratu alebo odcudzenie prenosných zariadení využívajúcich školskú sieť študentmi školy.
            • Je prísne zakázané poskytnúť prístupové údaje tretej osobe a tým umožniť jej prístup na bezdrôtovú sieť WiFi EDU.
            • Prístup na internet je monitorovaný a v prípade porušenia podmienok bude študent bez upozornenia zo siete odpojený.
            • Nakoľko je škola pripojená cez poskytovateľa T-Com, je nutné mať aj evidenciu používateľov bezdrôtového pripojenia.
            • Počet používateľov siete je obmedzený.

Dohoda o využívaní školskej bezdrôtovej siete: dohoda_wifiedu_vzsbervv.pdf

Manuál na pripojenie do školskej bezdrôtovej siete: Navod_na_pripojenie_do_siete_edu_student.pdf

Registrácia sa začne už čoskoro.