• Zdravá škola

• Hravo ži zdravo

Informatický kurz

Cieľom kurzu je pracovať na zmene stravovacích návykov s dôrazom na správnu skladbu jedálnička a správny stravovací režim. Ďalším cieľom je viesť k pohybu. Zameraný je na deti vo veku od 10 do 14 rokov. "Je to vek, keď deti ešte chcú prijímať informácie a meniť svoje návyky a zároveň si už uvedomujú obsah prijímaných informácií," vysvetlil Daniel Poturnay, prezident Potravinárskej komory Slovenska (PKS), ktorá kurz organizuje. Poturnay dodal, že prihliadajúc na cieľ i prioritných adresátov projektu, nemôže byť lepší ambasádor ako 'zlatý' chodec Matej Tóth. "Je nielen športovým, ale aj veľkým ľudským vzorom," uviedol. Odborník na výživu a gastroenterológ Peter Minárik, odborný garant projektu, pripomenul fakt, že v súčasnosti podľa prieskumu trpí obezitou a nadváhou viac ako desať percent chlapcov a osem a pol percent dievčat vo veku 10 až 12 rokov. "Platí, že ak sa deti obezity nezbavia, už budú týmto problémom trpieť celý život," upozornil Minárik. Každý pozitívny príklad v úsilí o zmenu je preto podľa neho potrebný. "A práve športový vzor je pre deti výborný impulz," uviedol.

Motivácia pre školákov bude o to väčšia, že v rámci súťažnej časti kurzu, ktorej sa môžu zúčastniť žiaci piateho ročníka základných škôl, bude mať 12 najlepších žiakov možnosť zúčastniť sa na tréningu s Matejom Tóthom. Do súťaže môžu od 12. septembra učitelia registrovať svoje triedy, v pondelok 3. októbra sa začína samotná registrácia žiakov. Viac informácií je možné nájsť na webe PKS.

Naše umiestnenie v škol. roku 2015/2016