• „ Keď čítanie nebolí“

• Žiaci radi prijímajú iné formy vyučovania , pri ktorých rozvíjajú kreativitu a hravou formou sa aj niečo nové naučia alebo si upevnia. No nielen žiaci potrebujú takéto ozvláštnenie vo svojom školskom živote, ale aj samotní učitelia, aby nabrali nové inšpirácie, ktoré potom môžu využiť vo svojej práci na hodinách. Svoju kreativitu si mohli učitelia SJL vyskúšať na odbornom seminári s lektormi OZ Edusteps, ktorí nás prostredníctvom interaktívnych hier zabavili a stali sa zdrojom našej ďalšej kreativity na hodinách slovenského jazyka a literatúry.

• Školské kolo Olympiády zo SJL

• Olympiáda zo slovenského jazyka vstúpila v tomto školskom roku do svojho 15. ročníka. Táto súťaž je určená pre žiakov 8. a 9. ročníka. Do októbrového školského kola sa zapojilo 18 žiakov. Súťažiacich čakali 3 náročné disciplíny, ktoré preverili ich gramatické vedomosti (gramatický online test) i praktické zručnosti (transformácia textu a ústny prejav na určenú tému). Súčet bodov za jednotlivé disciplíny rozhodol, že úspešnými riešiteľmi školského kola sa stali tieto žiačky:

1. miesto – Tamara Homoľová 9.C

2. miesto – Rebeka Bížová 8.C

3. miesto – Viktória Varichajová 9.A

Našim najlepším slovenčinárkam blahoželáme a víťazke prajeme veľa chuti a elánu pri príprave na okresné kolo, v ktorom bude v novembri reprezentovať našu školu. Držíme palce!

• Beseda so spisovateľom, redaktorom a scenáristom

• Dňa 25.10.2022 sa naši ôsmaci zúčastnili v Hornozemplínskej knižnici zaujímavej besedy s rómskym spisovateľom, redaktorom a scenáristom Romanom Goroľom, ktorý pochádza z Čaklova. Porozprával im o svojom živote, štúdiu i pôsobení v slovenskom rozhlase a televízii. Žiakov zaujali jeho nahrávky rôznych reportáží a proces ich vzniku. Predostrel žiakom i svoju tvorbu, ktorá má korene ešte v jeho detstve. Mali tak možnosť spoznať básne plné viery, lásky, ale i melanchólie, ktorá je realitou všedných dní.