• Riaditeľské voľno

• Riaditeľ ZŠ Bernolákova ulica 1061 vo Vranove nad Topľou v zmysle § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní udeľuje na deň 3.4.2024 (streda) riaditeľské voľno pre všetkých žiakov školy z organizačných dôvodov.

• 𝐓𝐊 𝐃𝐘𝐍𝐎 𝐯 𝐁𝐫𝐚𝐭𝐢𝐬𝐥𝐚𝐯𝐞

• V dňoch 15. - 17.3 2024 v Bratislave prebiehal 3. tohtoročný tanečný Slovenský pohár SZTŠ IDO "DANCE POWER", ktorého sa zúčastnilo 1402 tanečníkov.

Dostať sa do finále medzi najlepších znamenalo pretancovať sa niekoľkými vyraďovacími kolami. Reprezentantom z nášho CVČ pri ZŠ Bernolákova ulica - TK Dyno sa to opäť podarilo a domov si priniesli nielen finálové ale aj medailové umiestnenia :

2.miesto DVK Slow B-Janoková M.M.

3.miesto DVK DD B sólo-Bížová S.

4.miesto - JVK Slow B - Fabianová V.

4.miesto - DVK DD D sólo - Mužiková S.

5.miesto - DVK Slow A - Poláková J.

5.miesto - DVK Slow B - Magerová Z.

5.miesto - JVK DD B sólo - Gajdošová S.

5.miesto - JVK DD B skupina - Bičejová T., Fabianová V., Győriová O., Magerová Z., Gajdošová S., Poláková J., Bížová S.

5.miesto - DVK DD B skupina-Molitoris N. , Mužiková S., Špičková B., Varholová A., Ficeková V., Exenbergerová E., Dudová P.

6.miesto - DVK DD A sólo - Poláková J.

6.miesto - HVK DD sólo - Pyreň F.

8.miesto - JVK DD B duo - Gajdošová S. & Poláková J.

9.miesto - DVK Slow B - Bížová S.

10.miesto - JVK Slow B - Gajdošová S.

10.miesto - DVK DD B sólo - Magerová Z.

10.miesto - DVK DD C sólo - Varholová A.

Všetkým srdečne blahoželáme a ďakujeme za výbornú reprezentáciu TK DYNO, Základná škola Bernolákova ulica 1061, Vranov nad Topľou a mesto Vranov nad Topľou

• 𝙊𝙣𝙡𝙞𝙣𝙚 𝙨𝙩𝙧𝙚𝙩𝙣𝙪𝙩𝙞𝙚 𝙖 𝙑𝙚𝙡̌𝙠𝙖́ 𝙉𝙤𝙘

• Žiaci 5. ročníka sa stretli online počas hodiny anglického jazyka s partnerskou školou v eTwinning projekte, aby si spoločne zopakovali učivo prostredníctvom kvízu Kahoot.

Počas kvízu si žiaci prejavili svoje schopnosti a súťaživú povahu, ale cieľom bol aj moment, keď si každý z nich predstavil zvyky a tradície spojené s Veľkou Nocou vo svojom kultúrnom kontexte. Takéto interaktívne a inkluzívne aktivity prispievajú k posilneniu vzájomného porozumenia a priateľstva medzi študentmi z rôznych kultúrnych a jazykových prostredí.